Autor

Jacek Międlar

Jacek Międlar

Jacek Międlar – publicysta, redaktor naczelny portalu wPrawo.pl, autor książek „Moja walka o prawdę” i „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”. Od kilku lat realizuje autorski projekt „Spotkanie ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”.

Książka

Kilkutomowa książka „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”, będąca zwieńczeniem tego projektu, to nie tylko przestroga przed zbrodniczym banderyzmem. To również pomnik trwalszy niże ze spiżu wybudowany Polakom pomordowanym na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Zamojszczyźnie w latach 1939-1947. To też pomnik dla tych, którzy ocaleli i przez całe życie zmagali się z potworną traumą, której doświadczyli, widząc, jak ukraińscy sąsiedzi mordują ich rodziny. To pomnik zbudowany z najtrwalszego materiału – wspomnień, dokumentów, dowodów.

Dwa pierwsze tomy (spośród szykowanych 5-7) zawierają obszerne wprowadzenie autora oraz kilkadziesiąt wywiadów ze Świadkami ukraińskich zbrodni na Wołyniu, Zamojszczyźnie, Podolu, w Małopolsce Wschodniej (w tym na Podkarpaciu). Każdy z wywiadów okraszony został komentarzem opisującym spotkanie autora ze Świadkiem. Tomy zawierają także kolorowe zdjęcia Świadków i inne fotografie.

Kup książkę

Książka sprzedawana jest w kilkudziesięciu księgarniach stacjonarnych w całej Polsce. Jest także dostępna w sklepie internetowym wydawnictwa wPrawo.pl (https://sklep-wprawo.pl), którym zarządza autor publikacji, Jacek Międlar. Do każdego pakietu przynajmniej dwóch tomów załączana jest kolorowa mapa II RP. Przez wyżej wspomniany sklep internetowy również istnieje możliwość zamówienia książek Jacka Międlara z autografem lub dedykacją. W sprawie zamówień zagranicznych proszę kontaktować się drogą e-mailową: kontakt@sklep-wprawo.pl